XC seriál BAHNO

Fotogalerie / reportáže / video

Přivítáme, pokud nám zašlete na adresu webmastera (webmaster@ambike.com) fotografie ze závodu, videozáznam, reportáž nebo odkazy na stránky s nimi.

Zpět na seznam

Report Jarní Bahno 2009

Napsali nebo četli jste zajímavý článek o Bahně? Zašlete na adresu webmastera odkaz na něj!

1. závod v tisku

Cyklistická sezona startuje závodem horských kol na Linhartu

Karlovy Vary – Dnes odstartuje prvním ze čtyř závodů jarní série Bahno 2010 letošní cyklistická sezona. A jak to vypadá, odstartuje skutečně v bahně a ne na sněhu, jak to hrozilo ještě o uplynulém víkendu.

Stejně jako ty minulé i letošní seriál Bahno 2010 se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati. A stejně jako v minulých letech se první pojede na okruhu se startem a cílem u výletní restaurace Linhart, druhý kolem Tří křížů, třetí u letního kina a časovka v Čankově.

V prvním závodě na Linhartu čeká na bikery prakticky stejný okruh jako v předchozích letech. „Je to rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy, s nepříliš velkým převýšením, prostě přesně to pravé na začátek sezóny. Proti minulým ročníkům je na ní jediná drobná změna, která vyloučí dlouhý a relativně nebezpečný sjezd na začátku okruhu,“ slibuje ředitel závodu Daniel Danielčák.

Prezence: od 9.00, nejpozději ale 1/2 hodiny před startem vlastní kategorie. Start závodu je u lesní restaurace Linhart na Doubské hoře, parkování aut je možné přímo na místě. Okruh měří 7 300ma převýšení dělá 205m v každém kole.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od nejmenších dětí až po nejzasloužilejší veterány. Starty jsou hromadné po kategoriích, vyhlašování výsledků průběžně po dojezdu té které kategorie. Přihlášky na místě nejpozději půl hodiny před startem kategorie.

Pořadí startů: 10.00 závod kadetů, kadetek, juniorek a veteránek nad 40 let na 2 okruhy, 12.00 závod juniorů, žen do 29 a do 39 let, masters nad 40 a veteránů nad 50 let a tandemů na 3 okruhy, 13.30 závod dětí do 6 let na cca 500 m, 13.45 zvod kluků a holek do 14 let na 1 okruh, 14.30 hlavní závod kategorií mužů kategorií Elita, do 29 a do 39 let na 4 okruhy.

21.3. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

2. závod v tisku

Jarní Bahno pokračuje na okruhu kolem Tří křížů

Karlovy Vary – Čtyřdílný seriál závodů horských kol BAHNO 2010 pokračuje zítra druhým závodem na Třech křížích.

Okruh je sice podstatně náročnější než trať zahajovacího závodu na Linhartu, ale na druhou stranu by měl být po týdnu pěkného počasí bez sněhu a ledu.

Trať okolo vrchu Tří křížů je stavěna tak, aby vyhovovala především bikerům vyznávajícím rovnoměrné tempo a rytmus. Dlouhé rovinaté pasáže, dlouhé výjezdy a sjezdy bez větších nároků na techniku. Trať se proti minulým ročníkům nemění, loni přidaný přejezd Otovy výšiny hned na prvním kilometru se setkal s tak pozitivním ohlasem, že zůstal součástí okruhu už navždy. Start a cíl jsou na vyhlídkové plošině Camera obscura a délka okruhu je 6,3 km s převýšením 215 metrů.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od dětí až po veterány. Přihlášky u prezence na místě startu od 9:00 a nejpozději 1/2 hodiny před startem vlastní kategorie. Starty jsou hromadné po kategoriích, vyhlašování výsledků průběžně po dojezdu té které kategorie.

26.3. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

Bahno na Třech křížích vyhrál 'Fába'

Karlovy Vary – Ze skoro zimy do skoro jara se ve svém druhém dějství posunul jarní seriál závodů horských kol Bahno 2010.

Populární okruh kolem vrchu Tří křížů byl sice bez sněhu, zato vydatně skrápěn deštěm. Navzdory nepřízni počasí se na něm prezentovalo přes šedesát bikerů všeho věku a obojího pohlaví.

Vrcholem celodenního mítinku, který zpestřila přímo v prostoru startu a cíle probíhající svatba (naštěstí ne někoho ze startujících!), byl odpolední závod mužů. Čekala je čtyři kola, každé o délce 6,3 km a převýšení 215 metrů.

Závod prestižní kategorie Elita vyhrál ostrovský cyklista Ladislav Fabišovský (na snímku), který právě tuhle trať považuje za ´svou´. Na rozdíl od let minulých, kdy tady vyhrával suverénně stylem start – cíl, ale musel tentokrát o triumf tvrdě bojovat. Celá tři kola ze čtyř totiž odtahal jeho klubový kolega z pražské Sparty Václav Hlaváč, kterého ´Fába´ předjel až v posledním okruhu. Rozdíl v cíli pak dělal sedm vteřinek!

V závodě ´open´ mužů do 29 let na stejné trati zvítězil Petr Götz z Rotor bike teamu a bylo to jeho druhé vítězství na letošních Bahnech – před týdnem vyhrál i na Linhartu. Druhý za ním projel cílem juniorský mistr světa v xterra terénním triatlonu z roku 2007 Martin Jiskra.

29.3. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

3. závod v tisku

Na mistrovské trati u Letňáku vyhrál biker Michal Bubílek

Karlovy Vary – Pěkná účast bezmála sta bikerů se v sobotu sešla u karlovarského Letního kina na startu 3. závodu jarní série BAHNO 2010. Čekal je velmi náročný okruh, 4 km s převýšením 200 metrů, až na malé výjimky totožný s tím, na kterém se loni jelo mistrovství republiky MTB cross country.

Hlavní závod mužů na čtyři okruhy podle očekávání ovládli profíci kategorie Elita. S více než dvou a půlminutovým náskokem vyhrál Michal Bubílek, který v dresu stáje Kelly´s bike ranch proletěl cílem v čase 52:16. Vítězství ho posunulo do čela průběžného pořadí před Fabišovského i Eberla, kteří u Letního kina chyběli. Druhý byl Vojta Marvan z kadaňského Hnízdil teamu a třetí Michal Velíšek z Factor bike teamu.

Kategorie mužů do 29 let letos ještě nepoznala jiného vítěze, než Petra Götze z Rotor bike teamu.

Vyhrál na Linhartu, na Třech křížích a v čase 1:01:19 i u Letního kina a celkové vítězství v této kategorii už mu nikdo nemůže sebrat. Pěkný souboj se odehrál o stříbro, druhý Milan Koníček ze Stříbra byl v cíli o pouhých 11 vteřin dřív než 3. Václavík z Kelly´s bike ranch.

5.4. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

4. závod v tisku

Jarní Bahno 2010 zakončí časovka v Čankově

Karlovy Vary – Čtyřdílný seriál závodů horských kol BAHNO 2010 v sobotu ukončí finálová časovka jednotlivců se startem a cílem v Čankově.

Na bikery proti minulým ročníkům čeká v Čankově řada změn. „Znalci místních poměrů zajisté propadnou depresi, když si uvědomí, že po krutém výjezdu nad Bílou skálu vzápětí slétnou zpět o pouhých pár set metrů dál, aby se znovu drápali do ještě větší výšky na Strážiště. Další ´lahůdkou´ pak bude průjezd kaolinovým dolem na Kocourku. Kromě toho, že se jedná o jedinečnou exkurzi ke kořenům výroby porcelánu, si tady mohou závodníci při průjezdu kaolinovým jílem pořídit kvalitní pleťovou masku,“ vyzobává rozinky z itineráře trati její stavitel Daniel Danielčák.

Závod, který jako celý seriál pořádá karlovarské sdružení cyklistů A.M.bike no limits, je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od dětí až po veterány. Okruh měří 6,6 km s převýšením 190 metrů, žáci ho jedou jednou a všechny ostatní kategorie dvakrát.

Na rozdíl od předchozích XC závodů s hromadnými starty po kategoriích startuje časovka intervalově ve stylu ´kdo dřív přijde, ten dřív mele´. Závodníci tedy vyjedou na trať v pořadí, jak přijdou k prezentaci.

První jezdec v závodě žactva na jeden okruh v 10.00, první jezdec (příp. jezdkyně) v hlavním závodě na dva okruhy ve 12.00. Prezentace v místě startu od 10.00, vyhlášení výsledků závodu a celé série v Sedlecké pivnici začne v 16.00 hodin.

9.4. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

Závěrečnou časovku i celou sérii Bahno 2010 vyhrál Michal Bubílek

Karlovy Vary - Předpověď počasí, která na sobotu slibovala citelné ochlazení s deštěm, se vyplnila tak napůl – byla sice zima, ale nepršelo.

Ocenilo to i šedesát bikerů, kteří se postavili na start časovky uzavírající letošní seriál závodů horských kol Bahno 2010. Závod se jel na tradičním okruhu se startem a cílem v Čankově, trať ale byla do značné míry pozměněná a úseky, které zůstaly, se zase jely v protisměru. „Nikdo si nestěžoval, ohlasy na změnu trati byly naopak všechny pozitivní,“ pochvaloval si stavitel nového okruhu Daniel Danielčák, který jezdce na startu posílal na trať tradiční (letos pravda už ne moc aktuální) pomlázkou. Okruh dlouhý 6,6 km s převýšením 190 metrů, který se jel dvakrát, zvládl nejrychleji lídr průběžného pořadí kategorie mužů Elita Michal Bubílek (na snímku). Chronometr v cíli mu ukázal 40 minut a osmnáct vteřin, což v přepočtu znamená průměrnou rychlost 19,65 km/hod. Prvenství u letního kina a v časovce a stříbro v zahajovacím závodě na Linhartu (za Eberlem) mu v součtu hodilo 43 body a suverénní celkové vítězství. Druhý nejrychlejší čas 42:05 zajel Lukáš Nestler a v celkovém pořadí Elity poskočil na druhou příčku před Láďu Fabišovského, který na startu časovky absentoval. Žádné velké překvapení se nekonalo v kategorii mužů do 29 let. Vítěze prvních tří závodů Petra Götze už nemohlo o celkové prvenství připravit ani to, že v Čankově chyběl, a tak se čekalo jen na to, jak dopadne souboj druhého s třetím, Kantnera s Koníčkem. Vyrovnaný duel vyhrál v čase 45:11 Milan Koníček a v celkovém pořadí bral stříbro, o dvacet vteřin pomalejší Kantner si odnesl stříbro z časovky a celkový bronz.

11.4. 2010 Jiří Linhart Karlovarský deník

Ohlasy

Pozvánka na stránkách Bikeri.cz

1. report Radka Fišera na stránkách Bikeri.cz

2. report Radka Fišera na stránkách Bikeri.cz

3. report Radka Fišera na stránkách Bikeri.cz

Zpět na seznam

© A.M.bike, z.s., web & design: Daniel Danielčák 2002 - 2024 | admin | 1 on-line  | 323286 visits ↑↑↑